Бек Пашаходжаев

переведите слова на татарской язык. Выходить, входить, забегать, выбегать, вытащить, втащить, уносить, вносить, прилетать, улетать

Алексей Приходько

в’ыходить 1 гл (побывать во многих местах) йөреп чыгу, гизеп чыгу
в’ыходить 2 гл 1. яхшы тәрбия бирү, тәрбияләп савыктыру (сәламәтләндерү); 2. (вырастить) карап (тәрбияләп) үстерү
выход’ить гл 1. чыгу, чыгып китү; 2. (на дорогу) барып чыгу, килеп чыгу; 3. (израсходоваться) сарыф ителеп бетү, бетү; 4. (замуж) чыгу; 5. (получиться) чыгу; 6. (победителем) булып чыгу # Дом выходит на Площадь Свободы. – Йорт Ирек мәйданына чыга.
[ссылка заблокирована по решению администрации проекта]
входить гл 1. керү; 2. (уместиться) сыю, сыеп бетү; 3. (обратиться) керү, мөрәҗәгать итү; 4. (вникнуть) асылын аңлау, төшенү
выбежать гл йөгереп чыгу
вытащить гл 1. чыгару, чыгарып кую, алып чыгу, сөйрәп (өстерәп) чыгару; 2. төшерү, сөйрәп төшерү; 3. алу, тартып алу (чыгару) # Вытащить из проруби. – Бәкедән тартып чыгару.
втащить гл 1. өстерәп (сөйрәп) кертү; 2. өстерәп (сөйрәп) мендерү
[ссылка заблокирована по решению администрации проекта]
вносить гл 1. кертү, китереп кертү; 2. (деньги) кертү, түләү; 3. китереп чыгару, кертү; 4. теркәү, язып кую, кертү
[ссылка заблокирована по решению администрации проекта]
забег сущ йөгерү, узыш, йөгереш
забегаться гл йөгерә-йөгерә хәлдән таю
забежать гл йөгереп керү
[ссылка заблокирована по решению администрации проекта]
прилетать гл (очып) килү
[ссылка заблокирована по решению администрации проекта]
улетать гл очып китү
[ссылка заблокирована по решению администрации проекта]
уносить гл алып китү