Аня

быть богатым единственный способ быть успешным?

Сочинение- рассуждение, помогите если кто сможет то желательно на английском))

Сергей Тюленев

Иметь большую, дружную и любимую семью, вот что такое богатство и счастье)

Ирина

Nowadays money and prosperity are considered to be the most important characteristics of any successful person. Frankly speaking, money rules our world and in today's life you are hardly ever able to imagine your living without it. Wherever you go you'll see a great amount of things, which cost a lot of money, that's why if you want to buy it, you should try to improve your career skills and climb the career-ladder as high as you can. But I'd like to say, that being rich is not the same as being happy. There are a lot of things in our life, which we won't ever able to buy, for instance love, respect, true friends, family, health and so on.