Санчелидзе Похеридзе

Переведите пожалуйста текст на английский язык.

Я тоже очень люблю компьютерные игры. В России, как и в большинстве современных стран молодежь не знает чем занять свободное время. Книги и познавательные фильмы современных подростков не интресует, а компьютерные игры очень привлекают. Все знают, какой они приносят вред людям, но отказаться от них тоже не могут. Психологи, педагоги, занимаются этой проблемой. Ведь уже доказано как пагубно действуют компьютерные игры на психику молодежи. Но пока всех их попытки занять молодежь чем-либо иным оказались неудачны.

Евгений Шувалов

I also love computer games. In Russia, as in most modern countries, young people do not know what to do with their free time. Books and educational films of modern adolescents Interest, and computer games are privlekayut.Vse know what they are harmful to people, but to give them too, can not. Psychologists, teachers, deal with this problem. It is already proven as harmful are computer games on the psyche of young people. But while all of their attempts to take anything other youth were unsuccessful.

Давид Санадзе

I love computer games very much too. In russia, such as in most modern countries teenagers don't know what to do in their free time. books and cognitive films don't interest modern teenagers, but computer games are very attractive. Everybody knows, what damage they bring to people, but refuse of them they can't too. Psychologists.educators dealing with this problem. It's proved that computer games adversely affect on teenagers'mind. But all their approaches to make teenagers do something else are unsuccesful too