Антон Михайлов

как это читается? можете английские слова русскими буквами писать ?

There are two kinds of newspapers in Britain. One is large kind and has many detailed articles about national and international events. They are called quality papers. The other kind, called the tabloids, they are about less important events or about the private lives of well-known people. The Sun biggest-selling newspaper in Britain.
In all parts of the country there are local papers. Some local newspapers are free. These contain lot of advertisements .
Daily newspapers are published on every day of the week except Sunday. Sunday newspapers have 2 of 3 sections are national.

Илюхин Дмитрий

1. Зэа ра ту кайндс оф ньюспэйпос ин Британ. Уан из ладч кайнд энд ...