Алексей Степанов

Задайте общий, специальные вопросы, вопрос на подлежащее к следующему предложению и дайте его отрицательную форму:

A big department store sells a variety of goods to the customers.

Имран Ахмадов

What sells a variety of goods to the customers? What does a big department store sell? To whom does a department store sell? What does a big department store do? A dig department store does not sell a variety of goods to the customers ,