Виктория Брандес

как можно начать сочинение-рассуждение из части С2 по английскому? тема: "достоинства и недостатки фаст-фуда"

желательно начать с риторического вопроса.

Александр

Have you ever eaten one or another kind of fastfood? I can guess your answer!

Ольга Петрова

Is fast really better than slow? The number of "slow-food" eaters is growing worldwide. What could be the reason for this?