Юлия

Помогите составить 4-5 предложений на английском на тему "в будущем большую часть работы за людей будет делать техника"

Ор
Орест

In fact, it is really difficult to predict our earth and its structure in the future. But to my way of thinking, there will be a great number of new techniques in the furute to do the most difficult work and make life of any person easier and safer. Thus, technological change becomes inevitable phenomenon. As a result people will depend on their own inventions.