Вячеслав Гостев

Як життя і творчість Міцкевича повязані з Україною

Ал
Александр

Двадцятишестирічний Адам Міцкевич, син бідного провінційного адвоката та великий поет, був висланий з батьківщини. Вихори історії загнали його аж на берег Чорного моря. Недарма життя закинуло Адама Міцкевича на кримську землю. Саме тут поет зміг зосередитися, дослухати до кінця внутрішню музику, яка супроводжувала його все життя. І результатом липневої висадки на Графській пристані стали \"Кримські сонети\" — блискуча низка віршів, цикл з вісімнадцяти строгих за формою сонетів, кожен з яких — справжній шедевр світової літератури.

Міцкевича причарувала й волинська природа, яку він оспівав у своїй творчості. Ба­лада «Світязь» — один із найпрекрасніших творів поета, побудований на матеріалі слов'янської історії.

Ми
Михаил

Был в ссылке на юге Украины. в Одессе работал в Ришельвском лицее. путешествовал в Крыму.