Дима Павлов

Надо перевести на английский!!!

1) Это - офис. Он очень большой. Бизнесмены сейчас в офисе. Они за своими рабочими столами. Письма и факсы на столах. А это - секретарь. Она молодая, приятная женщина.
2) - Где контракт с фирмой "Грин энд К"
- Он на вашем столе
- А чьи это письма?
- Это ваши письма, Мистер Грин.
3) - Это фотография вашей жены?
- Да, это-моя жена.
- Чем она занимается?
- Она- врач. Сейчас она в Италии с нашими детьми.
4) Привет. Я- Том Браун. Я из Америки. Я- менеджер большой Американской компании. Мой офис находится в Чикаго. Сейчас я нахажусь в Лондоне в командировке.

Нина Смирнова

1) It's - office. He is very big. Businessmen now in the office. They are at their desks. Letters and faxes on the tables. And this - the secretary. She's young, pleasant woman.
2) - Where a contract with "Green & K"
- He's on your desk
- Whose is the message?
- It's your letter, Mr. Green.
3) - This is a picture of your wife?
- Yes, it is - my wife.
- What does it do?
- She's a doctor. She is now in Italy with our children.
4) Hey. I-Tom Brown. I'm from America. I am a manager of a large American company. My office is located in Chicago. Now I am in London on business.

Юлия Кипяткова

This - the office. He is very big. Businessmen now in the office. They are at their desks. Letters and faxes on the tables. And this - the secretary. She's young, pleasant woman.
2) - Where a contract with "Green & K"
- He's on your desk
- Whose is the message?
- It's your letter, Mr. Green.
3) - This is a picture of your wife?
- Yes, this is my wife.
- What does it do?
- She's a doctor. She is now in Italy with our children.
4) Hey. I-Tom Brown. I'm from America. I am a manager of a large American company. My office is located in Chicago. Now I nahazhus in London on business.
Rating: 0 Rating: 0