Abdishukur Batyrov

Выпишите предложения, в которых используется Passive Voice. Помогите пожалуйста!!!!

Выпишите предложения, в которых используется Passive Voice.
1.The letter might have been sent to the wrong address.
2.There were some problems at first but they seem to have been solved.
3.The police have found the people they were looking for.
4.The vegetables had been cooked for too long, they didn’t taste very good.

Олег Иванов

The vegetables had been cooked for too long, they didn’t taste very good.