Наиль Садреев

предложили работу в нигерии в компании Saipem, и прислали файлом подобие контракта, кто нибудь сталкивался с этим?

Хотелось бы узнать кто нибудь сталкивался с таким?

Александр Сергеевич

От туда только от аферистов предложения приходили, по получению наследства, якобы умерших моих родственников-миллионеров. Не следует им доверять - криминальная страна.

Александр Агапов

Поверь, там где есть слово "Нигерия"-100 процентный развод. Я там бывал пару раз. Скажу кратко -жопа мира.

Андрей Вересковский

это развод на доллары

Александр Бовт

не ведись-разводят тебя на бабки!

Lion

Туда даже с Ебай ничего не посылают. Даже проныры-китайцы. Им нужны Ваши персональные данные, а потом они замуту от вашего имени устроят какую нибудь. Вот и весь смысл.

Ольга Сучкова

Saipem Contracting Nigeria Limited только что получил от них сообщение стоит или нет с ними связываться ?
Attn ABDURAKHMAN A

With the approval of the Board members of Saipem Nigeria Limited, we are delighted to formally offer you the Appointment to work with us in Saipem Nigeria Limited for the period duly specified in your Offer Letter, please find attached Soft Copy of your Contract Terms of Employment for your perusal and immediate action if the terms of work is acceptable to you. Upon thorough review and acceptance of this Contract Package, dot your signature in the space indicated in the last page of the Offer Letter and return same back to us via email attachment.

Once you accept and sign this offer, you are to contact the immigration lawyer with the below email address and request for information required to enable him process your STR visa. Please note that your consistency is highly needed to enable him do his job and get you STR visa on time, also endeavor to keep us posted as regards your progress with the lawyer.

Visa Information

The below email belongs to the immigration lawyer who will be charge of your STR visa, once you agree to the terms and condition of this offer by signing your signature on the space provided, you are to immediately contact the below email address and let the lawyer know that you have accepted the job, request STR visa requirements from him.

ADELE IMMIGRATION CHAMBERS & ASSOCIATES
Email: adeleimmigrationchambers@gmail.com
NAME: ADELE SAM B. Esq

Upon receipt of the required documents from your side the immigration lawyer will secure your residence and work permit here in Nigeria.

Best regards

Mark Ndubisi
Head of Human Resources