Татьяна Зорина

Правильно ли составлен текст? Где не правильно помогите исправить..

At me in a family everything is good. We understand and we hang together. When the help is necessary to me, parents help me. We very much like to spend time together: to go to have a rest on the small river, to arrange picnics etc. With my sister we always go to visit the grandmother. My family is my treasure!

Татьяна Санникова

Everything is good for me in my family . We understand and support each other. Parents always help me when it is necessary. We like to spend time together very much: we go to have a rest on the bank of the small river, have picnics etc. My sister and I always visit our grandmother. My family is my treasure!