Катя Блэр

Назовите выдающихся общественно-политических деятелей белорусской земли и современной Республики Беларусь.

Николай Каряев

Ну, разумеется, Франциск (он же Георгий) Скорина

Денис Полоротов

1. Батька
2. Батька
3. Батька
.
7564788. Батька

Халюк Кабоглу

Назову: заметили - в Беларуси нет политического пиара и разнобоя. Да и экономика стабильно работает. Это я к вопросу о современных.

Nyo

Для беларускай нацыянальнай памяці вобраз Каліноўскага вельмі важны. Паглядзіце на вынікі шматлікіх апытанняў, што праводзяцца на тэму галоўных гістарычных асоб. Каліноўскі звычайна займае першае месца разам з Францыскам Скарынам і Ефрасінняй Полацкай.