Анна Тихомирова

добрый вечер! тем кто знает английский, можете проверить 1 задание?

James
James is always late. He usually drinks tea. He often plays tennis. He rarely watches TV. He never smokes.

Kim and Greg
Kim and Greg never late. They always drink tea. They sometimes play tennis. They often watch TV. They rarely smoke.

I
I am always late. I am sometimes drink tea. I am never play tennis. I am rarely watch TV. I am never smoke.
№61

Анастасия Авдеева

Kim and Greg ARE never late.

I sometimes drink tea.
I never play tennis.
I rarely watch TV.
I never smoke.