Катя Воронцова

Помогите проверить правильность перевода с рус. яз на англ.

Проверьте пожалуйста, правильно ли я перевела предложения.
1) В этом году наша компания изготовила вдвое больше автомобилей, чем в прошлом.
This year our company has produced more cars than doubled in the past
2) Производители этой модели оборудования не смогли найти для нее рынка сбыта.
Manufactures of this equipment model could not find her sales market
3) Эта фирма известна своей высококачественной продукцией.
This company is known for its high-quality products
4) Производство нового самолета начнется в следующем году.
Production of the new aircraft will begin next year
5) Они работают очень много, но все их усилия не слишком продуктивны.
They work very much but all their efforts were not too productive
6) Руководство ищет эффективные способы повышения производительности труда.
Effective leadership is looking for ways to increase productivity

Игорь Митрофанов

1) This year our company has produced twice the amount of the cars that we prodused the last year.
4) The new aircraft production will begin next year
5) They work very hard but all their efforts are not too efficient.

Кр
Кристина

да всё правильно

Света Петрова

2. Manufactures of this equipment model hasn't been able to find its sales market

6. Leadership looks for efficient ways of increasing labour productivity