Равиль Туйгильдин

У чому полягає символічність назви роману "Жовтий князь"? Подскажите пожалуйста, буду очень благодарен!

Абрам Бульбаш

Назву "Жовтий князь" можна трактувати неоднозначно: це й уособлення бездушної нової влади на чолі зі Сталіним, "Антихристом", і символ голоду, що панує на вулицях села, символ його агонії. Панування "жовтого князя" призводить до суцільного змертвіння, до "руїни". В романі жовтий - це символ смерті, символ нищення як навколишнього світу, так і людини: жовтими є й сухі бур'яни і трава на тихих вулицях напівмертвого села, й мертві тіла людей, які загинули від голоду. Отже, жовтий колір у романі використовується переважно на позначення нелюдської сили, що призводить до змертвіння та занепаду. Все, чого вона торкається, також жовтіє, мов від подиху пекельного вогню.