Наталья Корнеева

помогите с переводом на русский!!! 1

De Tantalo
Tantalus, rex Phrygum, filius Iovis erat. Itaque deis utebatur amicis.
Saepe conviviis caelestium interfuit, inter cenam cum iis collocatus est, omnibus eorum voluptatibus fructus. Sed Tantalus, hac amicitia
abusus, omnia, quae dii inter cenam locuti erant, in terra hominibus enarrabat. Quin etiam cibos, quos de mensa deorum furatus erat,amicis suis donabat.