Юра Крутелев

Латынь. Какие обороты?

Какие обороты присутствуют в этих двух предложениях? Я не вижу их границы ( Помогите
1)«Illi enim, – inquit, – ea, quae nesciunt, scire se putant, ego me nihil scire scio (я предполагаю, что здесь аккузативус кум инфинитивус, но я не вижу границы)
2)Ob eam rem arbitror me ab Apolline omnium sapientissimum esse appellatum; nam haec est sola hominis sapientia : non arbitrari se scire, quod nescit.

Зульфия Кузнецова

1)«Illi enim, – inquit, – ea, quae nesciunt, scire se putant, ego me nihil scire scio (я предполагаю, что здесь аккузативус кум инфинитивус, но я не вижу границы)
Аккузативус кум инфинитивО здесь, да. Вот он: scire se (putant), и ещё один: me nihil scire (scio).
2) Ob eam rem arbitror me ab Apolline omnium sapientissimum esse appellatum; nam haec est sola hominis sapientia : non arbitrari se scire, quod nescit.
То же самое: arbitror me ab Apolline omnium sapientissimum (esse), non arbitrari (se scire).