Александр Логунов

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА! ПРОСТО НУЖНА ПОДСКАЗКА С ЧЕГО НАЧАТЬ) практ. ситуация, экономика предприятия

Ситуація Вибір прийнятного варіанта покриття дебіторської заборгованості.
Характеристика ситуації. Величина дебіторської заборгованості підприємства «АВС» на початок розрахункового року становила 200 тис. грн.
Підприємство-боржник обіцяє повернути борг до кінця поточного року або ж розплатитися за нього власною продукцією на суму 70 тис. грн.
Фірма-посе¬редник пропонує передати за продукцію підприємства-боржника фірмі «АВС» 18000 компенсаційних сертифікатів вартістю 4,16 грн. кожний. Номінальна ціна одного компенсаційного сертифіката на приватизаційному аукціоні становить 10 грн. На найближчий приватизаційний аукціон має бути запропоновано 12 % акцій підприємства-боржника на загальну суму 180 тис. грн.
Факторинговий відділ комерційного банку «Денді» пропонує викупити боргові зобов’язання фірми-боржника. При цьому факторинговий відсоток складає 20.
Консалтингова фірма «Довіра» вважає достатньо дієвою систему штрафних санкцій, яка дорівнювала б нормативній рентабельності продукції (відсотка інфляції або середньої банківської ставки по вкладах грошових коштів) . Досягнутий рівень рентабельності продукції становить 50 %, рівень інфляції за рік – 40 %, середній банківський відсоток по грошових вкладах – 35 %.
Зміст аналізу ситуації.
Економічно обґрунтувати можливі варіанти покриття дебіторської заборгованості та вибрати кращий з них.

Ириша Суровцева

начинать нужно с перевода