Sergey

сколько будет стоить такой комп?

Процессоры:
Overclocked Intel Extreme Edition Core i7 3970X 4.5GHz - 5.2GHz LGA 2011 Hex-Core Processor (15MB L3 Cache)
1.5 Kilowatt EVGA Supernova NEX1500 Classified w/Sleeved Cables

Видео:
Quad ORIGIN CRYOGENIC Liquid Cooled 6GB EVGA GTX Titan
ORIGIN Professional Graphics Card Overclocking

Память:
64GB Corsair Dominator Platinum 1600Mhz (8x8GB)

Диски:
RAID 0: For better speed and performance (2 or more identical drives needed. Not Compatible with Boot Drives over 2TB)
LSI MegaRaid 9260-4i RAID Controller (Not compatible for boot drives over 2TB)
512GB Samsung 840 Pro Series
4TB Western Digital Black SATA 6.0Gb/s, 7200RPM, 64MB Cache
14X Blu-ray Disc (BD) Burner (Reads and Writes to DVD/CD/BD) (No DVD/Blu-ray Playback Software Included)
CyberLink PowerDVD 13 Ultra

Начинка:
40-in-1 Media Card Reader
Lamptron Fan Controller FC3-A Limited Edition
ASUS ROG Xonar Phoebus
Onboard Network Port
Remote Controlled Multi-Colored LED
ORIGIN High-Performance Ultra Silent Fans - Black
ASUS Rampage IV Extreme (SATA 6Gb/s USB 3.0 4-WaySLI capable)
ORIGIN CRYOGENIC Custom Liquid Cooling CPU Only (refill kit included)
Red
Ice Dragon High Performance Coolant - White
Лазерная гравировка

Ро
Роман

Многабукаф.

Елена Перова

открываешь прайс любого магазина и набираешь это в корзину.
Может, у кого-то есть свободное время такой ерундой страдать и вместо тебя делать, но вряд ли.

Роман Гусев

каша, мед, говно и пчелы, разбирайте сами эту кашу