Ал
Александра

Английский(перевод хороший нужен)

1)Ты очень долго одеваешься,мы же опоздаем туда.2)Просыпайся,ты же в колледж опоздаешь.3)Я не знаю,спроси у мамы.4)Будем старыми,ты нам и стакан воды не принесешь.5)Сдачу вернешь.6)Хватит кушать бутерброды,поешь супа.7)Бери пример с сестры.8)Не целуй ты кота.9)Как будешь доходить до дома,позвони.10)С друзьями ты также разговариваешь.11)Я в твоем возрасте не такая была.

Анна Мурашова

1) You very long put on, we will be late туда.2) Wake up, you in college опоздаешь.3) I don't know, ask at мамы.4) we Will be old, you and a water glass not принесешь.5) Delivery вернешь.6) Will suffice us to eat sandwiches, you sing супа.7) Follow an example with сестры.8) don't kiss you кота.9) As you will reach the house, позвони.10) With friends you also разговариваешь.11) I at your age not such was.

На
Надежда

1) You're a very long dress, we're going to be late tuda.2) Wake up,
you're in college opozdaesh.3) I do not know, ask mamy.4) will be old,
and you give us a glass of water does not prinesesh.5) Surrender
return. 6) Stop eating sandwiches and eat supa.7) Take an example
from sestry.8) Do not kiss you kota.9) How will reach home,
pozvoni.10) With friends you also razgovarivaesh.11) I was your age was not such a .