Екатерина Сахненко

Помогите пожалуйста перевести маленький текст с русского на английский пожалуйста!!!

Мой идеальный друг!
Своим идеальным другом я вижу девочку примерно моего возраста. К сожалению, с вязи с переездом, сейчас у меня нет лучшей подруги, но надеюсь, что со временем она появится.
Итак, моя идеальная подруга:
1)Принимает меня такой, какая я есть. Я ей нравлюсь со всеми недостатками и достоинствами также как и она мне.
2)Честная и искренняя. Она всегда скажет мне правду, и не будет использовать меня ради личной цели.
3)В любой ситуации поддержит меня. Идеальная подруга всегда найдет время, чтобы помочь мне в тяжелой ситуации.
4)Она всегда рядом. Один звонок или сообщение — и она у меня, чтобы порадоваться вместе со мной или поддержать в трудную минуту.
5)Не критикует тебя. От идеальной подруги ты никогда не услышишь критики, только хорошие советы.
6)Она всегда готова меня выслушать и дать совет. Не бросит в трудный момент.
7)Понимающая. Она никогда не заставит меня выбрать между парнем и подругой.

Только не с помощью переводчика Google, он не правельно переводит! (

Ирина Горячева

My perfect friend!
His perfect friend I see a girl about my age . Unfortunately, the tie with the move, I do not have her best friend, but I hope that in time it appears.
So, my ideal girlfriend :
1) Accept me for who I am. I love her with all the advantages and disadvantages as well as she did .
2) Honest and sincere . She always tells me the truth, and I will not use for personal purposes .
3) In any situation, support me . The ideal girlfriend will always find the time to help me in a difficult situation.
4) It is always there . One call or message - and I have it to be happy with me or support in difficult times .
5) Do not criticize you. From the perfect girlfriend you'll never hear criticism, but good advice.
6) She is always ready to listen and give me advice. Do not throw in a difficult moment .
7) understand. She will never force me to choose between a guy and his girlfriend .

Саня Колесников

My perfect friend!
His perfect friend I see a girl about my age . Unfortunately, the tie with the move, I do not have her best friend, but I hope that in time it appears.
So, my ideal girlfriend :
1) Accept me for who I am. I love her with all the advantages and disadvantages as well as she did .
2) Honest and sincere . She always tells me the truth, and I will not use for personal purposes .
3) In any situation, support me . The ideal girlfriend will always find the time to help me in a difficult situation.
4) It is always there . One call or message - and I have it to be happy with me or support in difficult times .
5) Do not criticize you. From the perfect girlfriend you'll never hear criticism, but good advice.
6) She is always ready to listen and give me advice. Do not throw in a difficult moment .
7) understand. She will never force me to choose between a guy and his girlfriend .