Анна Anna

помогите перевести на русский (с неизвестно какого))

кто может перевести?

Булэк булып барсын жырым
Синен туган коненэ
Ак телэклэр кушып бирэм
Ак голлэр бэйлэменэ
Припев:
Син мина хэр вакыт кирэк
Син янда чакта рэхэт
Бу доньяга туган очен
Булганын очен рэхмэт

Тормыш гузэл яшэу бэхет
Белсэн генэ кадерлем
Югалтма бэхет шатлыкнын
Сина тигэн кадерен
========================
или
Бүләк булып барсын җырым Синең туган көнеңә, Ак теләкләр кушып бирәм Ак гөлләр бәйләменә.
Син миңа һәрвакыт кирәк, Син янда чакта рәхәт. Бу дөньяга туган өчен, Булганың өчен рәхмәт!
Тормыш гүзәл, яшәү бәхет, Белсәң генә кадерен. Югалтма бәхет-шатлыкның Сиңа килгән кадерен.
Син миңа һәрвакыт кирәк, Син янда чакта рәхәт. Бу дөньяга туган өчен, Булганың өчен рәхмәт!
Башлаган һәр яңа эшең Син теләгәнчә барсын, Гомереңнең һәрбер көне Туган көн кебек булсын.
Син миңа һәрвакыт кирәк, Син янда чакта рәхәт. Бу дөньяга туган өчен, Булганың өчен рәхмәт!

Луиза Никонорова

Да, это татарский.

Пусть моя песня дойдет подарком
На твой день рождения
светлые желания добавлю
К букету белых цветов
Припев:
Ты мне нужна всегда
Когда ты рядом-хорошо
За то, что родилась на этот свет
За то, что ты есть-спасибо

Жизнь прекрасна, жить-счастье
Знай, дорогая
Цени счастье, радость
Которые достались тебе

Елена Родина

Текст на татарском, Признания в любви девушке. Она - все радости на свете. Благодарность за то, что она есть.

Юлия Пухова

похоже казахский - гугл переводчик в руки

E Кайрбек

это татарский.