Андрей Николаевич

Помогите перевести предложение на англ язык

но моё мнение самое интересное место это Глаз Лондона С которого можно увидеть весь Лондон с высоты птичьего полёта

Юлия Бобрышева

To my mind/opinion the most interesting sight is London eye. You can observe the whole of London from a bird's eye view.

Только не "мое мнение", а "по моему мнению" и запятые в обеих сторон.

Александра Мансурова

To my mind, the most interesting sight is London Eye. You can observe London from its height.( It is 135 metres (443feet) high)