Андрей **********

ВИРУС ЭБОЛЫ ТАКЖЕ ПЕРЕДАЕТСЯ РУКОПОЖАТИЕМ ?

http://golos-dobra.livejournal.com/579553.html

Наисвежайшая новость, только что с телетайпов

In addition to being present in body fluids, the virus is also present on a patient’s skin after symptoms develop, said Dr. Bruce Ribner, the infectious disease specialist who heads the team that has cared for three Ebola patients at Emory University Hospital in Atlanta. Speaking at a medical conference last week, Dr. Ribner said that his team had tested the patients, and that finding the virus on the skin underlined how contagious the disease is once symptoms set in.

Вот уже повод паниковать, да.

Выходит врали нам, что вирус только через пот, слюну, кровь, сперму и прочие жидкости передается.

ВИРУС ЭБОЛЫ ТАКЖЕ ПЕРЕДАЕТСЯ РУКОПОЖАТИЕМ!

Andrei Sergeihev

ну как бы лодошки потеют и вот получается передается через пот