Ма
Мауфия

Помогите с английским пожалуйста, надо перевести

Колумб открыл Америку в 15 веке . В Англии дети идут в школу в вощрасте пяти лет . Если нет облаков, вы можете видеть звезды ночью . Я не видел Анну уже несколько дней . В последний раз (last) я видел ее в среду . Я не буду дома утром. Позвоните мне, пожалуйста, в понедельник вечером . Мы идем в театр 14 февраля, мы обычно идем куда-нибудь (go out) в этот день . Майк много работает в течение недели, он отдыхает в выходные дни . Я не люблю, когда кто-нибудь звонит тебе во время обеда . Мы всегда устраиваем вечеринку на Рождество, во время рождественских праздников никто не работает . Поспеши! Мы уходим через пять минут . Телефон и дверной звонок зазвонили одновременно . Я приглашаю тебя на обед в ресторан на твой день рождения

Инга Николаева

Columbus discovered America in the 15th century . In England, the children go to school in worste five years . If there are no clouds, you can see the stars at night . I have not seen Anna for several days . Last (last) I saw her on Wednesday . I'm not going home in the morning. Please call me back on Monday evening . We go to the theater on 14 February, we usually go out (go out) on this day . Mike works a lot during the week, he's resting at the weekend . I don't like when someone calls you during dinner . We always have a party at Christmas, during Christmas holidays, nobody works . Hurry! We leave in five minutes . The phone and the doorbell rang at the same time . I invite you to dinner in a restaurant on your birthday . Пользовался яндекс переводчиком