Татьяна Крылова

Переведите пожалуйста с английского на русский 🙂

This is a pen and that is a pencil. These are tables and those are chairs. 2) This is a plate and that is a lamp. This is a bed and that is a sofa.
3) This is a cap and that is a hat. This is my book and that is your copybook. 4) This is my house and that is yours. That house is mine.

Виолета Краун

Это шутка?
Я вижу на аватаре взрослых девиц (или девицу и парня) , которые не знают того, что дети учат сейчас в 1 или 2 классе. (((