Антонина Анфиногенова

Помогите с английским пожалуйста (4 предложения всего)

Раскройте скобки, употребляя глаголы в Present Perfect или Past Simple:

I (1) ____ (go) to New York for the first time three years ago. I (2) _____ (meet) an American girl of my age called Stacy. She was very friendly. She asked me, ‘(3) _____ you _____ (be) to New York before?’ ‘No, I (4) _____,’ I said, and so Stacy offered to help me.

Александр Сам

I (1) went to New York for the first time three years ago. I (2) met an American girl of my age called Stacy. She was very friendly. She asked me, ‘(3) Have you been to New York
before?’ ‘No, I (4) haven't,’ I said, and so Stacy offered to help me.

Александр

I went to New York for the first time three years ago. I met an American girl of my age called Stacy. She was very friendly. She asked me, have you been to New York before?’ ‘No, I haven't’ I said, and so Stacy offered to help me.