Анатолий Колчин

Помогите скорректировать переведенный в Google tranlator текст с русского на английский

Тема с приятными для глаз оттенками цветов. Основным из критериев при создании темы, было добиться максимальной удобочитаемости. Посмотреть дополнительные снимки экрана темы, а также скачать дополнительный материал в стиле темы, можно с сайта технической поддержки.

Вот перевод:
Theme and pleasing to the eye shades of colors. The main criterion in creating a theme, it was to maximize readability. View more screen shots themes, and download additional material in the style of threads from the site technical support.

Подозреваю что перевод не совсем корректный, помогите пожалуйста, правильным вариантом перевода.

:)) спасибо за ответы, но какой из них мне выбрать?

Aльбина Герасимова

This screen theme has pleasing to the eye colour shades. The theme doesn't impede the reading process which was one of the most important issues during the creating this screen theme. To see more theme screenshots, and for additional soft (\data\information смотря, что подразумевается под "дополнительный материал") downloading go to the technical support web site.

Артак Чибухчян

Here is a skin with pleasant to the eye colors. The main goal was to achieve the highest readability. See more snapshots of the skin and download more the same style material from technical support site.