И5
Ирина 5

Что делать если не работает bf 3

failed creating D3D device of at least version 10.0 on adapter "NVIDEA" GeForce 9600 GT (Microsoft corporation -WDDM v1.1)" with driver " Unknown ". Error is DXGI_ERROR_UNSUPPORTED ("UNSUPPORTED.").

This is typically caused by not having the minimum required DirectX

support in the GPU.

For NVIDIA GPUs,DirectX 10.0 support is required.

For AMD and GPUs from other vendor, DirectX 10.1 support is required

Fe
Fedya

ну что делать переходи на бф 4

Rinan Halabiya

Обнови драйвер на видюху

Юлия Колесникова

Посети сайт NVIDIA, скачай дровишки для своей видюшки - GeForce 9600 GT
Они заменят при установке кривой драйвер от майкрософта (Microsoft corporation -WDDM v1.1) - и всё заработает 🙂

Максим Гусев

Обсуждали тут уже, используй driverplus.ru