Павел Жидиков

Перефраразеруйте следующие предложения, употребляя сравнительную степень прилагательных и наречий:

1.It is not so convenient to travel third class as it is to travel first class.
2.Itis not so warmat the Baltic sea side as it is at the Black sea side in August.

Олеся

it is more convenient to travel first class than third.
it is warmer at the black sea in august than at the baltic sea.