Ел
Елышева

Помогите с переводом !!

Переведите пожалуйста на английский ! "В тот момент, когда началось цунами, я стоял на берегу и любовался звёздами. Небо было ясное весь день, и ничего не предвещало цунами, но к вечеру погода испортилась и подул сильный ветер. (нужен не дословный перевод, а художественный

Константин

In that moment, when the tsunami hit, I stood on the shore and admired stars. The sky was clear all day, and nothing presaged the tsunami, but by the evening the weather turned bad and a strong wind blew.

Tohir

When tsunami came, I was standing on the beach enjoying the view of a sky full of bright stars. During the day there had been no hint of approaching disaster but closer to the evening the weather changed to the worse and a strong wind started blowing.