Ал
Александра

Вот файл, там сборка компа (игрового ) , сколько такой будет стоить у нас в России ??

И вообще, хорошая сборка или нет ???Software & Services
PRODUCTIVITY SOFTWAREMicrosoft® Office Home and Student 2010, Englishedit
MEMORY16GB (2 X 8GB) Dual Channel DDR3 at 1600MHzedit
HARD DRIVE1TB SATA 3Gb/s (7,200RPM) 32MB Cacheedit
OPTICAL DRIVESlot-Loading Dual Layer Blu-ray Reader (BD-ROM, DVD+-RW, CD-RW)edit
MONITORNo Monitoredit
My Software & Accessories
WALLPAPERAlien Cyborgedit
AUDIO OPTIONSRazer Carcharias Gaming Headsetedit
My Accessories
SUPPORT1 Year Mission Critical Supportedit
Dell Recommends
Upgrade now to a 2 Year Basic In-Home Service Plan. In-Home Service after Remote Diagnosis: for issues covered by Limited Hardware Warranty, technician and/or part will be dispatched, if necessary, usually in 1 or 2 business days following Remote Diagnosis. During Remote Diagnosis, you may be asked to access the inside of your system (where safe to do so) or to participate in troubleshooting until a cause can be isolated. *Important Info
Upgrade to 2 Year Mission Critical Support [Add $99.00 or $3.00/month1]
ALSO INCLUDED WITH YOUR SYSTEM
Alienware X51Alienware X51
OPERATING SYSTEMWindows® 7 Home Premium, 64Bit, English
PROCESSOR3rd Generation Intel® Core™ i7-3770 (8M Cache, up to 3.4 GHz)
VIDEO CARD1.5GB GDDR5 NVIDIA® GeForce® GTX 660
KEYBOARDAlienware Multi-Media Keyboard
MOUSEAlienware Optical Mouse, MG100
CHASSIS COLORMatte Stealth Black with Dark Chrome Accents
WIRELESSDW1502 Wireless-N WLAN Half Mini-Card
Adobe Reader SoftwareAdobe® Acrobat® Reader
ALIENFXAlienFX Color, Quasar Blue
PRE-INSTALLED SOFTWARESteam Factory Installed and Steam Extra Content
AUTOMATIC UPDATES330W External Power Supply

Да
Дашуля

новый около 40.
только непонятка с БП. "AUTOMATIC UPDATES 330W External Power Supply" - это ведь не он. потому что для такой системы 300 Вт. мало.

Денис

лучше купить alienware aurora я такой с делла заказал

Екатерина Криворучко (Остроушко)

Сам соберешь выйдет в пределах 35-40тыс.. .
готовый блок будет стоить 55-60тыс...