Св
Свет

переведите диолог с русского на английский. короткий

- здравствуйте!
- мне нужен научный молодежный роман, есть ли у вас подходящие книги?
- да есть, Кларк Артур Чарльз - свидание с рамой.
- нет, эта книга слишком маленькая, думаю, она мне не подойдет, простите.
- постойте, у нас есть еще одна - Jacqeline Wilson Illustrated Mum
- да, пожалуй, эта подойдет, и по размерам и название меня заинтересовало, а можно узнать стоимость?
- 20$
- я беру ее, спасибо, до свидания!
- до свидания!

Furkat

- Hello!
- I need a scientific youth novel, if you have the appropriate books?
- Yes there is, Arthur C. Clarke - Rendezvous with Rama.
- No, this book is too small, I think I will not do it, sorry.
- Wait, we have one more - Jacqeline Wilson Illustrated Mum
- Yes, I think this will do, and the size and the name I was interested in, and you can find out the cost?
- $ 20
- I'll take it, thank you, goodbye!
- Goodbye!

Mike

- Hi!
- I'd like a youth-oriented science fiction novel. Do you have this sort of books?
- Yes, we do. Here's Rendezvous with Rama by Arthur C. Clarke.
- No, this one is too small. I guess it won't suit me. Sorry!
- Wait, we have one more here. It's Jacqeline Wilson's Illustrated Mum
- Well, I think this one will do. Both the size and the name look attractive. May I know how much it is?
- It's 20 bucks.
- I'll take it.
- Thank you.
- Goodbye!