Дмитрий Федоренко

Помогите с переводом на английский, пжл. Одно предложение +

В 1784 году ему было пожаловано звание первого королевского ординарного живописца.

Техотдел Вчдр-2

In 1784 he was granted the title of first royal ordinary painter.

Jaslan

In 1784 he was granted the title of THE first royal ordinary painter.

Black Angel

In 1784 he was granted the title of Principal Painter in Ordinary to the King.

Игорь Тофан

In 1784 he was granted the title of the first royal ordinary painter.
Like Subscribe