Sofia Kulnichenko

help)need some help in my english:)

tk pravilno??ili kk pravilno budet skazat vse leto ya gotovilas k ekzamnema i gyluala??
all of the summer i was preparing for my ezams and i was walking with my friendss?

Ленок Деркач

The whole summer / All summer long I was preparing for my exams and spending time outdoors with my firends.
walk - это все-таки "ходить пешком, прогуливаться" или даже "выгуливать".