Лёнушка

Помогите, плиз, перевести на англ. --Это книга о животных и растениях, исчезающих с лица Земли. (переводчик несёт бред)

Рома

This is a book about the animals and plants disappearing from the face of the Earth

М_
Марина _-_-_-_

This is a book about animals and plants disappearing from the face of the earth. (Translator is nonsense)

Александр

This is a book about extincting species of animals and plants