Не Ношу Гуччи Adidas Кручче

Задайте альтернативный вопрос.. заранее спасибо)

1)Our students begin to specialize in the particular field in the second year.
2)Mathematics is an important subject for an engineer.
3)Many research workers are engaged in the equipment of the new shop at the plant.
4)A number of graduates have just defended their diploma papers before the Examinations Board.

Ольга

1) Do our students begin to specialize in the particular field in the second or in the third year?
2) Is Mathematics an important subject for an engineer or a doctor?
3) Are many research workers or engineers engaged in the equipment of the new shop at the plant?
4) Have a number of graduates just defended their diploma papers or their courseworks before the Examinations Board?