Виталий

Переведите на английский язык фразу, фраза внутри буду благодарна...

Мой город нельзя сравнить со столицами, но он мил мне своими нешумными улочками, проспектами, тенистыми парками, а главное – богатой историей.

Яна Герасина

My city can not be compared with the capitals, but it is nice to me its quiet streets, avenues, shady parks, and most importantly - a rich history.

Муродхон Латифи

My city can not be compared with the capitals, but it is nice to me its quiet streets, avenues, shady parks, and most importantly - a rich history.