Инна Богомолова

Переведите на английский язык!=)

В статье рассматривается задача лечения рака и эффект лечения. Автор описывает задачи,формы и виды лечения данной болезни. В данной статье рассмотрены различные факторы влияющие на ожидаемый уровень успеха, состояние пациента после операционного периода и вспомогательные меры лечения до, во время и после операции.

Tatyana Yugay

The article rassmatrivaetsyazadacha ieffekty cancer treatment. Avtoropisyvaet issues and forms of treatment ividy dannoybolezni. This staterassmotreny razlichnyefaktory naozhidaemy affecting the level of success of the patient postoperative ivspomogatelnye merylecheniya before, during and postoperative.

Татьяна Архипцева

The subjects of the article are the following - cancer treatment and treatment effect(treatment response). Author describes main goals , forms and treatment types for the disease. The article adresses various factors which influence expected success level, patienthood in post surgery period and additional arrangments(measures) before the surgery, during the surgery and in post surgery period