Катя Вотчал

переведите на английский язык

В нашей школе много разных кабинетов. Есть один большой спортзал и маленький актовый зал в котором проходят разные мероприятия, 2 специализированых кабинетов для информатики. Один кабинет для иностранных языков в котором установлены 15 специальных кабинок. Во всех кабинетах имеются компьютеры и в некоторых установленны интерактивные доски.

Евгений Владимирович

Our school has a lot of different rooms. There is one large gym and a small assembly hall which hosts different events, two of specialized classrooms for science. One study for foreign languages ​​in which you installed 15 special booths. All classrooms have computers and some installed interactive whiteboards.

Михаил Варичев

Our school has a lot of different rooms. There is one large gym and a small assembly hall which hosts different events, two of specialized classrooms for science. One study for foreign languages ​​in which you installed 15 special booths. All classrooms have computers and some installed interactive whiteboards.