Руслан Софинский

Переведите на английский плиз!

3) Фитнес
Фитнес – неотъемлемая часть здорового образа жизни. Маленькие упражнения помогут вам сохранить тело в форме. Но если вы решили делать упражнения, то делайте их каждый день. Ведь очень легко стать ленивым.
И запомните в здоровом теле, здоровый дух.

Без переводика ))

Маргарита Камынина

3) Fitnes
Fitnes - integral part of the healthy way of life. Small exercises will help you to preserve body in the form. But if you decided to make exercises, then make their each day. Indeed it is very easy to become lazy.
And you will memorize in the healthy the trunk
, healthy spirit.

Without perevodika
перевод с помощью гаджета

Нина

Fitness is an integral part of a healthy lifestyle. Small amounts of exercise would help you to keep your body in shape. But if you made a decision to start exercising, do it every day. It's very easy to become demotivated. And remember healthy spirit only lives in a healthy body.

Алексей Федотов

Fitness
Fitness – an integral part of a healthy lifestyle. Small exercises will help you to keep a body in shape. But if you decided to do exercises, do them every day. After all it is very easy to become lazy.
Also remember, in the healthy body, a healthy mind.

Шахбанова Мугинка

в здоровом теле здоровый дух = a sound mind in a sound body