Илья Горинов

Напишите новости на английском языке. Предложений 7 хватит (коротких) срочно

Лёха Гайван

kamchatka is under cyclon( камчатку накрыл циклон)

Дима Тишкин

Mom soap frame.
Masha was eating cereal.
Uncle Nick came home from work and repairs bicycles.
The boys in the yard playing ball.
My cat is licking and eggs.

Станислав Егоров

Hundreds of ethncic Albanians have picked an unusual way to mark a country’s independence. In 1912, moustaches were in fashion when leaders declared Albania free from the crumbling Ottoman Empire. Many people attending a celebration in Kosovo’s capital Pristina wore or grew their own ‘taches’ to mark the country’s 100th anniversary.