Елена Салова

Подправьте пожалуйста предложение на английском в соответствии с грамматикой и так, чтобы оно соответствовало "просьбе"

Hi, i want to know, maybe you can send my item to Russia address? via standard AirMail, as far i know it is not expensive

Миша Розов

Это в деловом стиле:
Hi, I would prefer my items to be sent to my address in Russia via standard AirMail, as I'm aware it's the least expensive way.

Можно добавить немного сладости:
Dear Sir/Madam,

Would you be able to send my item to my address in Russia via AirMail. I'd prefer this option, as the least expensive.

Анастасия Климченко

Dear Mr...,
would you be so kind and send my item at my Russian address?
I hope, it is not expensive to send items via standard Airmail.