Админ

мне нужен диалог из 25 предложений на тему как я провел лето на англ языке с переводом помогите плиз

Александр Киракосян

- Hi, (имя) I havn't seen you all summer. How are you?
- Hi/ (имя) I'm fine, thanks. And you?
- I'm fine too, thank you. I was in London all this summer! And how did you spend it?
- Oh, I visited many countries. I was in Germany, Japan, China and Australia.
- Wow! And what country did you like the most?
- All of them was very interesting, but most of all I lake Japan
- Why?
- It's really beautiful and i keen on the culture of this country.
-and what kind of places have you visited in Japan?
- I was in Tokyo, Osaka and on the island of Honshu
- I see. And i prefer Australia to Japan
- Really? It's great! I brought you a souvenir from Australia, it is a small wood kangaroo
- Thanks, it's really beautiful !
- Sorry, but I have to go now
- It was great to see you
-Bye
- Bye

Новинка! Чтобы изменить порядок слов, перетаскивайте их, удерживая клавишу Shift. Отказаться
Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчика
переводчик сайтов
служба "Анализ рынков"
Отключить моментальный перевод
О Переводчике GoogleМобильная версияКонфиденциальностьСправкаОтправить отзыв

Екатерина Мирошниченко

чувак, в предыдущем ответе - ДИКАЯ куча ошибок. перепишешь - получить в лучшем случае 3.
например
не I was in London all this summer!
а i`ve been in london all the summer
не I was in Germany, Japan, China and Australia.
а i`ve been in...
не And what country did you like the most?
а And what country did you like most?
не I was in Tokyo
а i`ve been in
не Really? It's great!
а Really? That's great! I