Метиси (фр. Métis, від пізньолат. Misticius - змішаний, від лат. Misceo - змішую) - нащадки від міжрасових шлюбів. У антропологічному відношенні метиси зазвичай займають проміжне положення між змішуються расами. Це суміш однієї раси з іншого. В Америці метисами називають нащадків від шлюбів європеоїдів і індіанців. Бразильські метиси від шлюбів португальців з індіанцями тупи, що склали більшість населення країни, відомі під назвою «Мамелюки».
Метиси присутні практично у всіх країнах Західної півкулі, у тому числі становлять більшість населення таких країн як Уругвай, Мексика, Нікарагуа, Перу, Колумбія, Венесуела, Еквадор, Парагвай, Чилі, Панама та багатьох інших.
У Росії метиси проживають на півночі, півдні, на Уралі і в Сибіру. На півночі - помори, від змішування росіян з карелами та іншими фіно-угорськими народами. На Уралі - частина російського населення півночі і північного сходу Кіровської області, Пермського краю і Свердловської області (виключаючи північно-східну частину) є нащадками комі-перм'яків. Починаючи з XV століття при колонізації новгородцями і жителями Московського Князівства Північного Приуралля, а потім і Зауралля, місцеві комі-пермяки і мансі часто переймали російську мову і севернорусскіх культуру і згодом вважали себе росіянами, змішуючись з прийшлим російським населенням. [2] На півдні - козаки, від змішання російських зі степовими і кавказькими народами. У Сибіру, російськими було асимільоване безліч тюркських і фінно-угорських племен (наприклад Гура - походять від змішаних шлюбів росіян з бурятами, монголами, евенками, а також з маньчжурами).
Вокруг света
повсякденне життя метисів, незвичайні факти. Як вони живуть , їдять, сплять, працюють, кто вони такі?
Метисы (фр. Métis, от позднелат. Misticius - смешанный, от лат. Misceo - смешиваю) - потомки от межрасовых браков. В антропологическом отношении метисы обычно занимают промежуточное положение между смешивающимися расами. Это смесь одной расы с другой. В Америке метисами называют потомков от браков европеоидов и индейцев. Бразильские метисы от браков португальцев с индейцами тупи, составившие большинство населения страны, известные под названием «Мамелюки».
Метисы присутствуют практически во всех странах Западного полушария, в том числе составляющие большинство населения таких стран как Уругвай, Мексика, Никарагуа, Перу, Колумбия, Венесуэла, Эквадор, Парагвай, Чили, Панама и многих других.
В России метисы проживают на севере, юге, на Урале и в Сибири. На севере - поморы, от смешивания россиян с карелами и другими финно-угорскими народами. На Урале - часть русского населения севера и северо-востока Кировской области, Пермского края и Свердловской области (исключая северо-восточную часть) являются потомками коми-пермяков. Начиная с XV века при колонизации новгородцами и жителями Московского Княжества Северного Приуралья, а затем и Зауралья, местные коми-пермяки и манси часто перенимали русский язык и севернорусскую культуру и впоследствии считали себя русскими, смешиваясь с пришлым русским населением. [2] На юге - казаки, от смешения русских со степными и кавказскими народами. В Сибири, российскими было ассимилировано множество тюркских и финно-угорских племен (например Гура - происходят от смешанных браков русских с бурятами, монголами, эвенками, а также с маньчжурами)