Готовим детям

кто знает как приготовить вкусный ЧИЗКЕЙК?

Asya Tsokieva
Ингредиенты:

* 250 г печенья 'пальчики'
* 30 мл сливочного масла
* 230 г жирного творога
* 230 г сыра 'Филадельфия'
* 1 стакан сахара (200 г)
* 2 яйца
* 35 г муки
* растопленный шоколад

Способ приготовления: Печенье раскрошить, смешать с растопленным маслом и, покрыть смесью дно разъемной формы диаметром 20 см и - в холодильник . Яйца взбить. Смешать творог с сыром и сахаром до однородной массы. Добавить яйца и муку и перемешать, причем немного. Разогреть духовку до 175 градусов. Сырную массу выложить в форму и выпекать 40-45 минут. Выключить духовку и дать торту остыть, не вынимая его из духовки. Охлаждать в холодильнике 3 часа. Перед подачей на стол полить растопленным шоколадом, любым джемом или просто свежими фруктами:) . Приятного аппетита Вам и деткам :)
Оксана Бандурова
Лучший ответ
Я под кусочек сыра обычно кладу несколько половинок грецкого ореха: получается вкусно и прикольно! Причём, нравится всем, не только детям!
Krasotca))$ $$$
Нашла украинский (((
Шоколадов чийзкейк с вишни

Продукти
1000 гр вишни
300 гр сирене крема
300 мл сметана течна
300 гр шоколад
220 гр захар
1 пак. бисквити обикновени
60 гр масло

Приготвяне
1.Обикновените бисквити се натрошават в робот или в плик с точилка
2.Към тях се добавят 60 г захар и размекнатото масло
3.Всичко се разбърква и сместа се изсипва в покрита с хартия за печене тортена форма с диаметър 20 - 22 см, след което се изпича за 15-20 мин в предварително загрята на 200 градуса фурна
4.Натуралният шоколад се разтопява на водна баня и се оставя д асе охлади
5.Вишните се почистват от костилките и се задушават със 100 г захар, докато кипнат и пуснат сок, след това се охлаждат
6.В голяма купа се смесват сметаната, крем-сиренето и останалата захар и се разбиват с миксер до получаването на пухкав крем
7.Една голяма лъжица от крема се смесва с разтопения и охладен шоколад, след това на части се добавя още, докато се получи една гладка смес. Не се добавя цялото количество сметана и сирене към шоколада наведнъж, за да не се стегне шоколадът и да не стане на бучки
8.Върху бисквитената основа в тортената форма се разпределя половината крем, отгоре се подреждат отцедени от сиропа половината вишни, след това се излива останалият крем и се заглажда отгоре
9.Чийзкейкът се охлажда поне 6 часа в хладилник
10.При поднасяне отгоре се покрива с останалите вишни и вместо сос се поднася сиропът, отделен при задушаването на плодовете.

Забележка: по желание в крема може да се добавят парченца горчив шоколад, а плодовете могат да бъдат всякакви или да се пропуснат

Време за приготвяне над 90 минути
Ищите в поисковиках рецепты. Там будет описано вкусней чем вам скажут тут.