Мне нужно корректно сказать: Я временно перешла на время в вашу группу, так как в будние дни у меня практика (либо я практикуюсь) в отеле.
И буду признательна, если поможете мне с еще одним предложением: Я окончила 2 курс колледжа.
Гуманитарные науки
Помогите составить предложение на английском!
I am temporally in your class, because I have internship in the hotel during the weekdays.I am done with my sophomore year in the college.
I have temporarily moved to your class because I have my practice training at the hotel on weekdays.
I have finished second year of college.
I'm was choose your group for limited time period, because I'm busy on the week (monday- friday) in the hotel.
I'm learning on the third course of the college.
Написал что вы учитесь на третьем курсе во втором предложении
если ты окончила второй курс - то такое уж сказать должна
скажи: "I came here just for some time. So relax. jerks."
I temporarily into your group, as on weekdays I am practicing at hotel
в переводчики задай
Я временно перешла на время в вашу группу, так как в будние дни у меня практика (либо я практикуюсь) в отеле. [предложение на русском не правильное: временно = на время]
Because I (am practicing - я практикуюсь, have got internship -у меня практика) in hotel on weekdays I enrolled to your group temporarily due to time compatibility.
I have finished second college year. либо I am on third college year.
I'm was choose your group for limited time period, because I'm busy on the week (monday- friday) in the hotel.I'm learning on the third course of the college
I need to tell correctly: I temporarily passed to time into your group, as on weekdays of the practician at me (or I practice) in hotel.
I temporarily moved to a time in your group, because on weekdays I practice (or I practice) at the hotel.
ээээээммммм
And I shall be grateful if you help me with another suggestion: I graduated from college course 2
Гугли
I am temporally in your class, because I have internship in the hotel during the weekdays.
I am done with my sophomore year in the college.