Лингвистика

Ребят переведите, пожалуйста, на английский!

Переведите, пожалуйста! Хочу написать записку преподавательнице по английскому, она женщина понимающая, так что думаю она поймет. " Мне разбили сердце и теперь мне очень больно. Поэтому прошу простить мне мои пропуски, невыполненные задания и невнимательность на уроках. "
I have my heart broken and now I'm suffering terribly.
So please, forgive me for my absences, tasks undone and my inattentiveness at the lessons.
Елена Соколова
Лучший ответ
My heart is broken and it hurts me now.
So, please, forgive me for absence, outstanding homeworks and inattention at the lessons.
Lizaevtyhova
My heart has been broken and it hurts a lot. Please, forgive me my absence, undone homework and lack of attention in class.
Юлия Головина
Ответ Екатерины (позапрошлый) правилен, десятку ей, но точнее было бы.. .
2. Please forgve me the occasions of my absence...
My heart was broken and full of pain. It was the reason for my absence, unfulfilled home tasks and my inattentiveness at your lessons. Please kindly forgive me!
Аленочка А
My heart broken, i'm bitch, fuck my ass.
To me have broken heart and now to me very much painful.
Therefore I ask to forgive to me my misses, outstanding tasks and a carelessness at lessons
Лилия &&&&&
"It broke my heart and now I am very hurt. So please forgive me for my omissions, outstanding tasks and inattentiveness in the classroom."