Лингвистика

Уважаемые господа! помогите пожалуйста ответить на английском языке.

Нужен ответ на деловом английском. Помогите пожалуйста ответить на следующее сообщение: Good afternoon Victor, We are currently looking to recruit additional staff for our sales department responsible for sales of Electric actuators and fieldbus communication systems. I have your Cv in front of me, which indicates you have experience in the areas we are looking for, but I would be obliged if you could indicate your expected salary levels. Many thanks Simon Brown General Director
Саймон Браун хочет с тебя знать хау мач ты хочешь за свой джоб. Он - деловой человек, ты для него - потенциальный трудовой ресурс. Если ты заломишь много - он тебя не возьмёт, если мало - подумает, что ты неопытный и тоже не возьмет. Погугли на джоб сайтах хау мач предлагают за аналогичную работу.

Dear Mr. Brown

I expect the level of my salary from $xxx to $yyy per year.

Truly yours,
Victor [Ваша фамилия на английском]
..
...дина ...
Лучший ответ
Екатерина Кравцова Спасибо, Сергей!
Ты дал больше ответов которые я просил, при том не знал всех вопросов. Из тебя получился не плохой психолог.
Предлагаю вариант формального письма по данному случаю:
Dear Mr.Brown,
Thank you very much for considering my CV. I believe I am siutable for the position mentioned in your letter and I would do my best at the position.

The salary levels that I expect are from xxxUSD to xxxUSD per year.

If you need any further information, please do not hesitate to contact me.
I look forward to hearing from you.
Yours sincerely,
Victor
Ева Романова Это - лучший ответ :) Виктор, скопируй его и отошли. Только я бы убрал две фразы: and I would do my best at the position и I look forward to hearing from you.
Dear Simon, i am mother fucking very happy, that you have answered me, i will probably work with your fucking shit, because your shit is most interesting for me. You have find a needed men, who should work fucking hardly and ...

это чистый деловой

если что, то я пошутил....
Rasul Qurbonov очень много ошибок даже с юмором
...дина ... аааа я плакалЪ. ..and if I'll get this fucking job, should I kiss your fucking ass?

Мр. Томпсон, Вы бы лучше помогли человеку.